تغییراتی که باعث افزایش ایمنی خودرو شما می‌شود؟

ایمنی خودرو در هنگام رانندگی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا محافظت از عزیزان شما همه چیز است! صرف نظر از استفاده تجاری یا استفاده خصوصی، راننده هر خودرو باید تا حد امکان بتواند ایمنی خودرو را افزایش بدهد. زمانی که این اتفاق نیفتد، احتمال تصادفات بیشتر می شود. شما می توانید با محافظت از خودرو و اطمینان از نگهداری مناسب از تصادفات رانندگی جلوگیری کنید. اگرچه بیمه اتومبیل به پرداخت هزینه های خسارت ناشی از تصادفات به صاحبان خودرو کمک می کند، با این حال، جلوگیری از آن آسان تر است.

رعایتِ کامل قوانین رانندگی، بستن کمربند ایمنی، نصب سیستم کیسه هوا و سرویس‌کاری به‌موقع از جمله مواردی است که می تواند ایمنی خودروی شما را بالا ببرد ولی کافی نیست. ما امروز در لندکروز ایران قصد داریم تا روش های مختلفی برای افزایش ایمنی ماشین شما  ارائه بدهیم. ما را تا پایان مطلب همراهی کنید.

 

4روش مختلف افزایش ایمنی خودرو

 

1-تمرکز بر روی کیفیت لاستیک ها در جهت افزایش ایمنی خودرو

 

تاثیر لاستیک خودرو در افزایش ایمنی خودرو

 

لاستیک ها مهمترین ویژگی ایمنی خودرو محسوب می شوند زیرا آنها نقطه تماس خودرو با سطح جاده هستند، ویژگی که اغلب نادیده گرفته می شود. برای یک رانندگی ایمن، وضعیت ترمز و ایمنی لاستیک خودرو شما باید در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد و به درستی عمل کند. دلیل این امر آن است که، آنها معمولاً بیشترین تأثیر را در هر حرکتی می گیرند.

 لاستیک های وسیله نقلیه شما باید به سرعت متوقف شده و به راحتی بچرخند. بنابراین لازم است لاستیک های خود را حداقل یک بار در هر ماه مورد بررسی قرار بدهید. یكی از ساده ترین راهها برای اطمینان از میزان باد لاستیک، مراجعه به یك مكانیك ماهر می باشد. از مکانیک خود بخواهید در صورت نیاز به تعویض یا بالانس تایر به شما بگوید. اگر لازم است یک لاستیک با کیفیت بالاتر تهیه کنید زیرا آنها می توانند به شما در کنترل خودرو در جاده های لیز و لغزنده کمک می کند.

 

2-استفاده از فناوری جدید در جهت افزایش ایمنی خودرو

 

تاثیر فناوری خودرو در افزایش ایمنی خودرو

 

فناوری امروز غیرقابل باور است! ابزارهای بسیاری دیگری وجود دارد که ایمنی رانندگی وسیله نقلیه شما را تقویت می کند.

 

*آینه های الکترومیک

 آینه الکتروکرومیک یکی از فناوی های جدید و کاربردی خودرو می باشد که به عنوان یک روش موثر در جهت جلوگیری از آزار چشم راننده توسط نور خودروهای دیگر طراحی شده است. شاید شما نیز بارها تجربه کرده باشید که در هنگام رانندگی، انعکاس نور خورشید و یا بازتاب نور چراغ های خودروی پشتی چقدر چشمان شما را آزار می دهند و رانندگی را برای شما سخت می کنند.

آینه های الکتروکروماتیک زیبایی و ایمنی را به خودرو شما هدیه می دهند و با خیال راحت می توانید در شب رانندگی کنید. آینه های الکتروکروماتیک الکترونیک هستند و به طور خودکار در اثر تابش نور خورشید و چراغ تیره می شوند.

 

در این باره بخوانید: در مورد آینه الکتروکرومیک چه می دانید؟

 

*رادار نقطه کور

رادار نقطه کور از دیگر فناوری های جدیدی است که می تواند ایمنی خودرو شما را بالا ببرد. این سیستم پیشرفته با افزایش تسلط راننده بر نقاط کور به خصوص در هنگام تغییر مسیر، احتمال تصادفات را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. تصور رانندگی در خیابان های شلوغ و پرترافیک استرس زیادی دارد چراکه شما دید کافی به تمام زوایای ماشین ندارید و ممکن است هر لحظه دچار حادثه شوید. اینجاست که نصب این سیستم فوق العاده می تواند نجات دهنده ی شما باشد. در صورتیکه هر وسیله نقلیه، عابر و یا هر جسمی به خودرو نزدیک شود، سیستم پیشرفته رادار نقطه کور به شما هشدار می دهد تا قبل از هر برخوردی، عکس العملی مناسب نشان دهید.

 

این مطلب را بخوانید: با رادار نقطه کور، ایمن رانندگی کنید!

 

3-تغییرات سیستم روشنایی

 

تاثیر سیستم روشنایی در افزایش ایمنی خودرو

 

طبق تحقیقات انجام شده، بعضی اوقات اتومبیل های تاریک بیش از 47 درصد احتمال سقوط نسبت به اتومبیل های سبک دارند. اگر شما صاحب یکی از آن اتومبیل های تاریک هستید، تغییر رنگ کاملاً واضح است. اما نگران نباشید، استفاده از چراغهای Day خطرات رانندگی بخصوص در هوای روشن را کاهش می دهند. اگر ماشین شما از این فناوری چراغ های Day Light برخوردار نیست، بهتر است با مراجعه به فروشگاهای مربوطه آن تهیه کنید.

*اگر خودروی شما مدلی قدیمی دارد، به شفافیت چراغهای جلو توجه ویژه ای داشته باشید. اگر چراغهای جلو دارای خستگی و خراش زیادی است، آنها را تعویض کنید. علاوه بر این، تمیز کردن چراغهای جلو و بدنه خودرو را به یاد داشته باشید.

 

4-افزایش توجه بر سیستم ترمز خودرو

 

تاثیر ترمزها و در افزایش ایمنی خودرو

 

ترمز و لاستیک مکمل یکدیگرند و میزان اهمیت آنها در ایمنی خودرو به یک اندازه می باشد. به این معنا که ترمز قوی با لاستیک‌های ضعیف و ترمزهای ضعیف با لاستیک‌هایی با چسبندگی بالا، هیچ‌کدام ایده آل به نظر نمی رسند. به یاد داشته باشید که بعد از تعویض لاستیک، حتما سیستم ترمز خودرو را مورد بررسی قرار بدهید.اگر تغییری در قوای محرکه نداده‌اید، ترمزهای استاندارد احتمالا پاسخگوی شرایط خودرو است، اگر خودروی شما از مدل‌های قدیمی‌تر است، بهتر است سیستم را با بهترین‌ها آپگرید کنید.

امروزه یکی از شایع‌ترین نوع تصادفات در جاده‌ها و خیابان‌ها برخوردهای دو خودرو پشت سر هم به یکدیگر است. فناوری AEB  یا سیستم ترمز خودکار از جمله تغییراتی است که  می‌تواند سطح ایمنی خودرو را افزایش بدهد. سیستم‌های Autonomous Emergency Braking) AEB) (ترمز اضطراری خودکار غیر‌ارادی) موجب کاهش خطر مرگ و نقص عضو درتصادفات  می‌شوند. سیستم AEB  ابتدا با ایجاد صدا و چراغ‌های هشدار‌دهنده احتمال بروز خطر را آشکار می‌کند و سپس در صورت عدم واکنش به موقع راننده از حداکثر نیروی ترمز جهت جلوگیری از برخورد استفاده می‌کند.

*لنتهای خودرو از جمله لوازمی هستند که در تعویض آنها باید دست و دل باز باشید. به یاد داشته باشید که همیشه گران‌ترین به معنای بهترین نیست و لازم است قبل از خرید، چند مورد را بررسی کنید.

لندکروز ایران تخصصی ترین مرکز وارد کننده ی بادی کیت و فیس لیفت انواع خودرو های وارداتی از قبیل کیت لندکروز، فیس لیفت پرادو، فیس لیفت بنز و فیس لیفت بی ام و می باشد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 09128000078 تماس بگیرید.

 


دیدگاه

ارسال نظر شما با موفقیت انجام شد